Telefon
WhatsApp
3D STAND TASARIM

3D Tasarım

3D kısaca 3 Dimension ‘’3 boyut’’ anlamına gelmektedir, 3D tasarımda amaç, uygulaması yapılacak bir işin, bilgisayar ortamında mimari programlar ile aslına uygun ölçü ve materyallerle modellenerek, sonucun animasyon ya da resim formatında sunum için hazırlanmasıdır.

3D tasarımda doğru ölçü ve materyaller ile hazırlanan projelerde yanılma, hata yapma olasılığı neredeyse sıfırdır, uygulama esnasında projeye sadık kalınır farklılık aranmaz herhangi bir değişikliğe gidilmez ise bilgisayar ortamında hazırlanmış tasarım ile uygulaması yapılmış işin fotoğrafları yan yana koyulduğunda ikisini birbirinden ayırt etmek zordur.

Bizlerde teknolojideki bu güzellikleri en kaliteli sonuca ulaşmak ve müşterilerimize daima en iyi hizmeti sunabilmek adına takip ediyor, daima yenileniyor ve hep bir adım önde olmak için; Fuar Standı, AVM Standı, ev, işyeri, ofis, büro, villa, yazlık, otel, fabrika, peyzaj gibi tüm yapı iç ve dış dekorasyon ve tadilat işlerini 3 boyutlu olarak tasarlıyor, bu tasarımları hayata geçiriyoruz.

İşlerinizin profesyonelliği için İkon Tasarım seçtiğiniz için doğru yoldasınız

Bizlerden uygulaması yapılacak işleriniz için 3 boyutlu mimari çizim ve görselleştirme talebinde bulabilir, ya da ben sadece proje istiyorum diyebilir ve bu konuda bizden hizmet alabilirsiniz.

3D Tasarım

Stand giydirme, standların talebe göre folyo kaplama, branda germe, dekota ve talep edilen yere uygun olan herhangi bir reklam malzemesi ile kaplanmasıdır. Stand giydirmenin en önemli kullanım alanı fuarlardır. Fuar standları giydirme sıklıkla kullanılır. Fuarlarda, fuar süresi boyunca kullanılan standlar fuardaki şirketlerin ofisi konumundadır ve aynı zamanda en iyi reklam aracıdır. Reklamcılık firmaların bilinirlik ve tanınırlığını artırmaktadır ve iyi bir reklam alanı olan standların en iyi şekilde giydirilmeleri gereklidir. Fuar çerçevesine uygun olarak hazırlanan tasarım ve baskı uygulaması ana tema üzerinde kalarak fuarda firmayı öne çıkarır. Estetik bir tasarım ve kaliteli görsellerle desteklenen fuar standları ilgi ve dikkati üzerine çekmektedir. Fuar alanları içerisinde çeşitli ebatlar ve şekillerde stand yerleri mevcuttur. Fuar alanlarında tercih edilen standlar, markanızın yüzü olacaktır. Standlar firmanın imajını birebir yansıtan, konumu ve tasarımıyla ziyaretçiye, katılımcı firma hakkında ilk izlenimi veren,organizasyonların en önemli parçasıdır. Fuarlara katılan firmaların standlarında kullandığı giydirme çalışmalarının fuarda daha fazla dikkat çekilmesi açısından çok büyük bir önemi bulunmaktadır. Stand giydirme uygulaması için bilinmesi gerekenler:

 • Stand giydirme oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir reklam alanıdır. Olabildiğince iyi bir tasarımla stand giydirme reklam çalışması yapılmalıdır. Öncelikli olarak bu çalışma için ne kadar bütçe ayrılacağına karar verilmelidir. İyi bir çalışma için yeteri kadar bütçe ayrıldığından emin olun.
 • Fuar stand giydirme işlemlerinde stand incelemesi yaparak bütçenize göre en iyi stand çalışmalarından seçim yapmalısınız. Buna göre ayarlamanızdır. Kiralayacağımız stand firmanızı temsil edecektir.
 • Stand giydirme çalışmalarında kullanılacak malzemelerin çeşitlerinin doğru belirlenmesi gerekir. Kaliteli malzeme kullanımı standlarınızın daha profesyonel görünmesine katkı sağlar.
 • Stand giydirme çalışması yapılmadan önce fuar alanında kullanılacak alanın önceden görülmesi ve uygun ölçülerde çalışma yapılması gerekmektedir. Bütçeye göre fuar alnından kiralama yapılmalıdır. Stand giydirmenin kalitesi alanın büyüklüğünden daha önemlidir.
 • Ürün ve hizmetlerinizi sergileyeceğiniz standınızı fuar alanında kurduktan sonra estetik, görsel ve kaliteli şekilde görünmesi marka ve firma için oldukça önemlidir. Tasarımda kalite ve kurumsal şıklığı yakalamak gerekmektedir.
 • Stand içerisinde kullanılacak ürünlerin doğru yerleştirilmesi de stand kalitesi kadar önemlidir. Standınızın görünümünü karmaşıklaştırmayacak şekilde düzenli bir şekilde yerleştirilmeleri imaj açısından ve potansiyel müşterilerinizin algısı açısından oldukça önemlidir. Stand giydirme tasarımında mutlaka marka kimliğinize uygun renkler kullanmalısınız. Marka bilinirliğin-zin ve tanınırlığınızın artması için oldukça önemlidir. Marka ile uyumlu renkler kullanımı profesyonel kurumsal imaj oluşmasını sağlar.
 • Stand giydirme çalışmalarında en önemlisi tasarımda kullanılan görsel ve logoların görüntü kalitesidir. Çözünürlüğü yüksek görseller kullanmak oldukça önemlidir. Görüntü kalitesi kurumsal imajın bir parçasıdır.

3D Tasarım

Stand Giydirme Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar

Kiralanan stant boyutu

Kullanılacak malzemeler

Kaç renk baskı olacağı

 

Fuar alanlarında kurum imajınızı yansıtacak olan stand giydirme çalışmalarında her zaman kaliteli ve kurumun yapısına uygun baskılar tercih edilmelidir. Fuar alanlarında markaların ve firmaların ön yüzü olan standların giydirilmesinde kaliteden ödün vermemek gerekir. Hem tasarımda dikkat çekici ve şık olmak gerek hemde baskının kaliteli yapılması gerekmektedir. İkisi birlikte olduğunda oraya gerçek anlamda kaliteli stand giydirme çalışması çıkacaktır. Kaliteli baskı aşamalarının uygulanması reklam etkisinin büyüklüğü için önemlidir. İKON TASARIM olarak uzun yıllara dayanan tecrübemizle kaliteli baskılar yapmaya özen gösteriyoruz. https://ikontasarim.com.tr/ da bulunduğunuz yerden online olarak sipariş vererek kaliteli stand giydirme baskılara sahip olabilirsiniz.

 

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz https://ikontasarim.com.tr/ size bir tık kadar yakın.

 

Stand Giydirme Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 • Stand alanı ölçüleri doğru hesaplanmalıdır. Ölçü belirlendikten sonra tasarım oluşturulmalıdır.
 • Tasarımda yer verilmek istenen bilgilerin doğru yazılmış olmasına dikkat edilmelidir ve okunaklı bir yazı stili kullanılmalıdır.
 • Stand giydirme tasarımında kullanılan yazı boyutlarının okunabilir olmasına özen gösterin. Biraz uzak mesafeden bakıldığında dahi okunabiliyor olmasına dikkat edin. Fuar içerisinde göze çarpması gerekir.
 • Kullanılacak renklerin firma renkleri ile uyumlu olmasına ve aynı zamanda dikkat çekici olmasına özen göstermelisiniz. Çok fazla karmaşık renk kullanmaktan kaçınmalısınız.
 • Stand giydirme çalışmasında görseller kullanılacaksa eğer bu görsellerin çözünürlük kalitesi çok yüksek olmalıdır . Baskıdan kötü çıkan görseller standınızın profesyonel görünmesini engeller.
 • Stand giydirme tasarımında internet üzerindeki hazır tasarımlar incelenerek kuruma uygun bir tasarım oluşturulabilir.
 • Stand giydirme tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel tasarım istiyorum derseniz https://ikontasarim.com.tr/un tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

 

TEKLİF FORMU